Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

EKSCYTUJĄCE ŻYCIE POBOŻNEGO CZŁOWIEKA

 

W Księdze Wyjścia 12:40 napisano, że pobyt Izraelitów w Egipcie trwał 430 lat. Bóg powiedział Abrahamowi, że jego potomkowie będą przebywać tam 400 lat (Rdz 15:13), a w rzeczywistości byli tam 430 lat. Czy Bóg się pomylił? Nie. Bóg jest bardzo precyzyjny i nie popełnia błędów. Gdy Bóg mówił do Abrahama, to powiedział, że jego potomkowie będą przebywać w Egipcie 400 lat. Dlaczego więc byli tam 30 lat dłużej? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba przeanalizować jeszcze jeden fragment. Gdy Bóg wyprowadzał Izraelitów z Egiptu, to według Jego planu powinno to zająć 2 lata, a oni szli 40 lat (Pwt 2:14). Bóg nie zmienia swoich planów, ale czasami 2 lata mogą się przeciągnąć do 40 lat. Tak samo, Bóg może chcieć Ciebie używać za 2 lata, ale czasami jest to możliwe dopiero po 40 latach. Wszystko zależy od tego, kiedy będziesz gotowy. Dlatego Boży plan dla Izraela zakładał 400 lat pobytu w Egipcie, ale oni musieli tam przebywać 430 lat.

 

Osobiście uważam, że to Mojżesz nie był gotowy. Gdy Mojżesz w wieku 40 lat uciekł z Egiptu, to Bóg zakładał, że po 10 latach przebywania u teścia na pustyni powinien być gotowy, aby w wieku 50 lat zostać przywódcą Izraela. Jednak Mojżeszowi zajęło to więcej niż 10 lat, bo jego teść musiał go dłużej uczyć pokory. Dziesięcioletni kurs zajął Mojżeszowi 40 lat! Izrael musiał czekać 30 lat, ponieważ wypełnienie Bożego planu jest zależne od gotowości osób wyznaczonych do tej misji. Ta wiadomość jest zarazem ostrzeżeniem, że Bóg ma plan dla Twojego życia, którego nie może wypełnić dopóki Cię nie złamie (ang. break - rozbicie - zmuszenie do rezygnacji z własnej woli). To, co zaplanował dla Ciebie na najbliższe 10 lat, może się przeciągnąć o 40 lat. Więc, warto już teraz uniżać się pod Jego wszechwładną ręką i korzystać z tego, co Bóg kładzie na naszej drodze.

 

Lamentacje Jeremiasza (Treny) 3:27 mówią: „Dobrze jest, gdy człowiek nosi jarzmo w młodości”. Pozwól, aby Bóg Cię łamał, póki jesteś młody i nie sprzeciwiaj się okolicznościom, które stwarza w Twoim życiu, bo to odwleka Jego plan. Twoja wiedza biblijna, zdolności muzyczne i pieniądze, nie przygotują Cię do Bożej służby. Do tego potrzebna jest sama pokora. Jakub mógł zostać Izraelem dopiero, gdy Bóg go złamał. Mojżesz mógł zostać przywódcą i prorokiem też dopiero wtedy, gdy został złamany. W 2 rozdziale Księgi Wyjścia czytamy, że zanim Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu, to pewnego dnia zabił Egipcjanina, który znęcał się nad Hebrajczykiem (Wj 2:11). To pokazuje, że Mojżesz był bardzo silny, ponieważ gołymi rękoma umiał zabić człowieka? Gdyby kontynuował mordowanie Egipcjan, to jak sądzisz, ile lat zajęłoby mu wymordowanie kilku milionów Egipcjan? Szybciej by umarł, niż ich wszystkich zabił. Ale gdy w wieku 80 lat Bóg go złamał, wtedy wystarczyło, że podniósł nad Morzem Czerwonym swoją laskę i po chwili cała egipska armia utonęła w morzu. To pokazuje, ile można osiągnąć o własnych siłach i czego może dokonać złamany człowiek, dzięki Bożej mocy.

 

Przesłanie Pisma od samego początku jest takie: Jeśli chcesz budować prawdziwy Kościół, czyli Nowe Jeruzalem, to musisz dać się złamać. Musisz zostać złamany przez Boga, innych ludzi i okoliczności, które On stwarza na Twojej drodze. Jeśli nie będziesz się buntować, to Bóg dokona w Tobie szybkich zmian. Widziałem już wielu gorliwych młodych ludzi, którzy uważali że mogą służyć Bogu, bo całą Biblię mają w głowie. I zaczynali służyć Bogu, ale o własnych siłach. Dwadzieścia lub trzydzieści lat później byli sfrustrowani, zniechęceni i obwiniali innych za własne porażki. Czy już rozumiesz dlaczego nic nie osiągnęli? Powód był tylko jeden - nie pozwalali, aby Bóg ich łamał.

 

Biblia mówi, że życie pobożnego człowieka jest ekscytujące (Prz 14:14). Ja mam teraz 79 lat. Dzieckiem Bożym jestem od ponad 59 lat i mogę Ci szczerze zaświadczyć, że moje życie jest ekscytujące. Przeszedłem wiele prób i w każdej z nich, na wiele niesamowitych sposobów doświadczyłem Boga. Jestem podekscytowany, że mogę żyć dla Boga i Mu służyć. Służenie Panu to najlepsza rzecz i może to robić każdy człowiek. Nie mam żalu do żadnego człowieka na świecie, bo do dzisiaj, nikomu nie udało się wyrządzić mi krzywdy. Wielu ludzi próbowało mi zaszkodzić i opuściło mnie kilku współpracowników, ale jak mówi List do Rzymian 8:28, to wszystko działo się dla mojego dobra. Dzisiaj dziękuję Bogu za to, że użył ich złego postępowania, aby coraz bardziej przemieniać mnie na podobieństwo Chrystusa, i ich zło obrócił w moje dobro. Bóg uczył mnie pokory w młodości i uczy do dnia dzisiejszego, bo na tym polega droga urodzaju. Im bardziej jesteśmy Bogu ulegli, tym bardziej Bóg może błogosławić przez nas innych.

 

W 17 rozdziale Księgi Wyjścia napisano, że woda wypłynie ze skały dopiero wtedy, gdy skała zostanie uderzona - a jeśli skała nie zostanie uderzona, to woda nie wypłynie. Piękny zapach zaczął wypełniać dom dopiero, gdy kobieta rozbiła alabastrową fiolkę u stóp Jezusa. Dopóki fiolka była cała, to nikt nie czuł zapachu olejku. Gdy Jezus wziął chleb i dziękował, to nic się nie działo, ale gdy go zaczął łamać, wtedy mógł nim nakarmić pięć tysięcy ludzi. Więc przesłanie, które płynie z tych wszystkich przykładów mówi, że wszelkie błogosławieństwo zaczyna się od złamania. Energia atomowa też zostaje uwolniona dopiero wtedy, gdy zostaje rozbity atom, a wtedy można nią zasilić całe miasto! Wyobraź sobie jak wielką moc można uzyskać z rozbicia atomu, którego nie da się zobaczyć nawet przez mikroskop. Więc przesłanie płynące z Biblii i przyrody mówi, że Boża moc może urzeczywistnić się w Twoim życiu dopiero wtedy, gdy zostaniesz złamany. Oby to się mogło urzeczywistnić także w Twoim życiu. Bóg przekonał mnie do tego w 1963 roku, gdy modliłem się o chrzest w Duchu Świętym i Bożą moc w mojej służbie. Bóg pokazał mi wtedy, że do osiągnięcia tej mocy konieczne jest całkowite podporządkowanie się Jego woli; i do końca życia nie chcę tego zapomnieć. Chciałbym Cię zachęcić, abyś Ty też zaczął iść tą drogą, póki jesteś jeszcze młody.

 

 

 

                                                                                     Zac Poonen

 

 

 

 

The Godly Man’s Life Is Exciting / 26.05.2019

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <