Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

PRZESTROGA Z ŻYCIA BILEAMA

 

W Księdze Liczb, od 22 do 24 rozdziału mamy historię Bileama. Jest to ważny fragment, który mówi o wielu sprawach. Gdy król Balak poprosił proroka Bileama, aby przyszedł do niego i przeklął Izrael, to Bileam zaczął szukać Bożej woli i Bóg mu bardzo wyraźnie powiedział, żeby tam nie szedł.

 

Ale król Balak obiecał Bileamowi, że jeśli to zrobi, to zostanie uhonorowany na oczach całego ludu i otrzyma dużo pieniędzy. Bileam odpowiedział Balakowi, że zapyta Pana jeszcze raz. W jakim celu Bileam pytał Pana drugi raz, jeśli Bóg (który od samego początku zna koniec) powiedział mu już raz, żeby tam nie szedł? Bileam po prostu chciał zdobyć uznanie i pieniądze. Biblia mówi, że Bileam „pokochał (zapragnął) zapłatę za nieprawość” (2Ptr 2:15).

 

Ty też możesz znaleźć się w takiej sytuacji, gdy pytasz o coś Pana i wyraźnie odczuwasz w swoim duchu, że Bóg nie chce, abyś tego robił. Ale gdy jest to oferta atrakcyjna finansowo, wtedy będziesz kuszony, aby pytać Pana po raz drugi  !! Jeśli kiedykolwiek napotkasz taką pokusę, to przypomnij sobie Bileama. Bóg nie zmienia zdania tylko dlatego, że ktoś Ci zaoferował większe pieniądze lub wyższe stanowisko. Ale jeśli Bóg widzi, że człowiek pragnie gdzieś pójść, to nie będzie go powstrzymywał i pozwoli mu tam iść. Dlatego gdy Bileam pytał Pana kolejny raz, czy ma tam iść, wtedy Bóg się zgodził, ale to nie było Bożą wolą. Bóg nie uczynił go robotem pozbawionym własnej woli, dlatego gdy widział, że Bileam pragnie tam iść, to powiedział: „Idź”. Bóg postąpił tak samo, jak ojciec syna marnotrawnego, gdy pozwolił swojemu synowi udać się do dalekiego kraju. Bóg dał nam wolną wolę, dlatego nigdy nie pozbawia nas wolności wyboru.

 

Bóg wysłał swojego anioła, aby powstrzymał Bileama. Jednak Bileam nie widział tego anioła, za to widział go jego osioł. Czego to nas uczy? Po prostu tego, że gdy człowiek jest zaślepiony miłością do mamony, to nawet osioł będzie widział duchową rzeczywistość lepiej niż on! Osioł wyraźnie widział anioła, ponieważ nie kochał pieniędzy! Natomiast Bileam nie widział anioła, bo kochał pieniądze.

 

Bileam doświadczył namaszczenia Duchem Bożym i prorokował o przyjściu Chrystusa (Liczb 24:2, 17), lecz z powodu miłości do pieniędzy stracił absolutnie wszystko, dlatego z Panem rozmawiał jego osioł. Osioł płynnie mówiący nieznanym mu językiem, którego nigdy się nie uczył, jest w Biblii pierwszym przypadkiem mówienia językami! To było nadprzyrodzone i niewątpliwie pochodziło od Boga.

 

Ten pierwszy przykład mówienia językami w Piśmie Świętym uczy nas także tego, że mówienie językami nie czyni nikogo duchowym, bo pomimo, że osioł Bileama mówił językami i doświadczył nadprzyrodzonej mocy Bożej, to nadal pozostał głupim osłem! Nigdy o tym nie zapominaj.

 

 

                                                                                       Zac Poonen

 

 

Balaam – A Warning / 22.12.2019

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <