KRYZYS SUMIENIA - Rajmond Franz

 

Kryzys Sumienia to książka dla Świadków Jehowy, która została napisana przez byłego członka najwyższego gremium Towarzystwa Strażnica. Ujawnia ona manipulacje Słowem Bożym i nadużycia, majace miejsce od czasu powstania tej organizacji.

 

 

 

 

Raymond Franz od 1942 roku miał pełnoczasową służbę głoszenia na terenie USA i Ameryki Łacińskiej. W 1965 roku, ówczesny prezes Towarzystwa Strażnica Nathan Knorr, zaproponował Franzowi pracę w głównej siedzibie kierownictwa Świadków Jehowy na Brooklynie, a w 1971 roku Franz zostaje przyjęty do ciała kierowniczego Towarzystwa Strażnica, które wg wierzeń Świadków Jehowy jest 17 osobowym kanałem, przekazującym ''Bożą wolę'' wszystkim wyznawcom tej religii na całym świecie. W 1980 roku Franz zrezygnował z członkostwa w ciele kierowniczym, a dnia 01.09.1981 został wykluczony z organizacji. W swoich wypowiedziach ujawnił min, że żaden z członków Komitetu Przekładu Biblii, odpowiedzialnych za tłumaczenie i interpretacje biblii Nowego Świata, nie znał oryginalnych języków Pisma Świętego, i że grono najwyższych przywódców Świadków Jehowy, nigdy nie jest zgodne co do prawdziwości głoszonych przez siebie nauk. R.Franz, po wyjściu z organizacji powiedział tak:

 

 

Blisko czterdzieści lat spędziłem jako pełnoczasowy pracownik Organizacji. Miałem na swym koncie pracę na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej. Końcowe piętnaście lat spędziłem w międzynarodowej centrali, z czego przez ostatnie dziewięć byłem członkiem Ciała Kierowniczego Organizacji Świadków Jehowy. Właśnie te ostatnie lata były dla mnie okresem decydującym. Moje iluzje zderzyły się z rzeczywistością. Od tamtego czasu doceniam słuszność słów wypowiedzianych przez nieżyjącego już męża stanu. Stwierdził on: „Wielkim wrogiem prawdy często nie jest kłamstwo – świadome, obmyślane czy nieszczere, lecz uporczywy, przekonywający i nierealny mit.” Teraz zaczynam sobie uświadamiać, w jak wielkiej mierze to, na czym oparłem całe moje dorosłe życie, było właśnie takim uporczywym, przekonywającym ale nierealnym mitem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

wyświetl autora ....  
wyświetl temat ....  

No documents found.

wg DATY KLIKAJĄC NA TEN NAPIS WYŚWIETLISZ TYTUŁY wg ALFABETU wg AUTORA