Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

ZAUFAJ BOGU, A ON OTWORZY WŁAŚCIWE DRZWI

 

W 3 rozdziale Objawienia Jana czytamy, że zbór w Filadelfii był wierny. Przełożony tego zboru był wierny i zbór był wierny. Dlatego Pan mówi do nich: „Sprawiłem, że przed tobą są otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć” (Obj 3:8).

 

Gdy Pan otworzy drzwi, to nikt nie może ich zamknąć. Dlatego Pan mówi: „Ja mam klucz Dawida; gdy Ja otworzę, to nikt nie może zamknąć” (Obj 3:7). Nie należy dobijać się do wszystkich drzwi. Nasz Pan otworzy Ci właściwe drzwi i wtedy nie będziesz musiał ich nawet dotykać. One się otworzą jak drzwi na lotnisku, które się otwierają samoczynnie, gdy tylko się do nich zbliżysz. Gdy szukasz drzwi, aby wejść do jakiejś służby, to starasz się je sam otworzyć, czy szukasz jakiejś wpływowej osoby, która je otworzy?

 

Jeśli chcesz mieć służbę taką samą, jak ma już ktoś inny, to bardzo źle. Bądź wierny w małych rzeczach, a Bóg w odpowiednim czasie otworzy Ci drzwi do właściwej służby. Wtedy nie będziesz musiał marnować czasu i własnego życia na pukanie do wielu niewłaściwych drzwi. Zaufaj Bogu i pozwól Mu, aby to On otwierał drzwi, a wtedy krok po kroku poprowadzi Cię do miejsc, które dla Ciebie zaplanował.

 

Pamiętam jak kiedyś miałem jechać do pewnego kraju. Pan mi wtedy powiedział: „Nie pisz do nikogo w tym kraju, tylko tam jedź”. Pojechałem tam, po czym wróciłem, nigdzie nie usługując. Pan chciał wtedy tylko sprawdzić, czy będę Mu posłuszny. Gdy następnym razem udałem się do tego kraju, to Pan otwarł mi drzwi do wielu osób, których wcześniej nie znałem. To były miejsca w które Pan chciał abym poszedł. Zobaczyłem wtedy jak Bóg suwerennie otwiera właściwe drzwi. Gdybym wtedy sam otworzył którekolwiek drzwi, to całkowicie rozminął bym się z Bożą wolą. Dlatego nigdy nie staraj się forsować własnych pomysłów. Czekaj na Boga i pozwól, aby to On otworzył Ci właściwe drzwi, a wtedy będziesz mógł mieć nawet tak małą moc, jak w zbór Filadelfii. Jeśli będziesz wiernie trzymać się Bożego Słowa i nie zaprzesz się Jego imienia, wtedy Pan sprawi, że nawet Twoi wrogowie zobaczą, że Bóg Cię miłuje (Obj 3:8-9).

 

To do takiego Kościoła Pan mówi: „Przyjdę niebawem, trzymaj więc co masz, aby nikt nie wziął Twojej korony” (Obj 3:11). Gdy Pan daje nam jakąś służbę, to należy ją sumiennie wypełniać, bo inaczej da ją komuś innemu i ktoś inny weźmie Twoją koronę! Będzie mieć wtedy swoją koronę oraz Twoją. Bądź więc wierny, bo Pan sprawia, że zwycięzcy są filarami Jego świątyni (Obj 3:12). Filary podtrzymują budowlę. Gdy Samson złamał dwa filary, to runął cały budynek. Czasami bywa tak, że dwaj starsi podtrzymują cały zbór, a gdy oni umrą, to umiera też cały zbór. Dlatego Bóg chce mieć w swoim Kościele wiele filarów. Jeśli w swoim życiu zaczniesz panować nad grzechem i własnymi myślami, wtedy też będziesz mógł być takim filarem.

 

 

                                                                                            Zac Poonen

 

 

Trust God to Open the Right Door for You  / 31.03.2019

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <