Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

PEREŁKI Z PIEŚNI NAD PIEŚNIAMI

 

1. SPOŁECZNOŚĆ:

 

W Pieśni nad Pieśniami 2:4, Oblubienica mówi: „On wprowadził mnie do winnicy w której panuje miłość”. Ojciec posadził syna marnotrawnego przy stole. Jezus też zasiadał z uczniami przy stole. To mówi o wspólnocie. Ludzie siedzący przy stole nie są zajęci służbą, tylko mają społeczność z Panem i spożywają z Nim wieczerzę (Obj 3:20). Służba nie może być sensem naszego życia. Podstawą naszego życia zawsze musi być społeczność z Panem. Po przeżyciu ponad 50 lat z Panem mogę powiedzieć, że podstawą całej mojej służby jest społeczność z Panem. Jeśli Twoje oddanie Chrystusowi zanika, to w Bożych oczach Twoja służba przestaje mić jakąkolwiek wartość, gdyż źródłem owocnej służby jest pełna miłości i oddania relacja z Chrystusem.

 

2. UZNANIE:

 

Oblubieniec docenia Oblubienicę mówiąc: „Jakże jesteś piękna!” (Pnp 4:1). Każdy człowiek musi usłyszeć z ust Pana zapewnienie, że Panu podoba się jego życie i że Pan jest z niego zadowolony. Natomiast żony muszą słyszeć takie zapewnienia z ust mężów i na odwrót. W 4 rozdziale Pieśni nad pieśniami widzimy wiele słów uznania, które oblubieniec kieruje do swojej oblubienicy. Jednym z symptomów duchowego wzrostu jest to, że człowiek zaczyna mniej mówić, a więcej słuchać Pana. Gdy Oblubienica słucha, to dowiaduje się, że Oblubieniec podziwia każdą jej część, mówiąc: „Cała jesteś piękna” (PnP 4:7). Ponadto w rozdziale 6:4-10 Oblubieniec wyraża uznanie dla Oblubienicy, mówiac, że wybrał ją, ponieważ żadna inna kobieta nie jest tak doskonała, jak Jego oblubienica. Każdy mąż powinien patrzeć w taki sposób na swoją żonę. Na świecie jest wiele atrakcyjnych kobiet, ale żadna nie dorównuje mojej żonie, która w moich oczach jest numerem jeden. Pan chce nam przez to powiedzieć, że Bóg ceni nas bardziej, niż wszystkich wielkich, mądrych i bogatych ludzie na tym świecie. W Pieśni nad pieśniami 7:1-9 czytamy, jak Oblubieniec podziwia swoją Oblubienicę. Dlatego każdy z nas musi zrozumieć, że Pan nas kocha i ceni pomimo wszystkich naszych słabości. Wielu wierzących żyje w nieustannym potępieniu tylko dlatego, iż nie mogą uwierzyć, że Pan ich ceni.

 

3. PRZYJAŹŃ:

 

W Pieśni nad pieśniami 5:16 Oblubienica mówi o Oblubieńcu, że jest On jej przyjacielem, którego usta są słodkie. A czy Ty możesz powiedzieć, że Jezus jest nie tylko Twoim Zbawicielem, ale także Twoim przyjacielem? Czy Twój ziemski mąż lub Twoja żona też jest Twoim najlepszym przyjacielem na ziemi? Tak powinno być. Wielu mężów i wiele żon deklaruje wzajemną miłość, ale nie są najlepszymi przyjaciółmi. Ich najlepsi przyjaciele są poza ich domami. To jest żałosne. Moim najbliższym i najdroższym przyjacielem - bliższym nawet niż żona - jest Jezus. Ale wśród ludzi, moim najbliższym i najlepszym przyjacielem jest moja żona - i tak było przez całe moje życie. To spowodowało, że jestem bardzo szczęśliwy zarówno w moim życiu duchowym jak i małżeńskim.

 

 

                                                                                           Zac Poonen

 

Gems from Song of Solomon / 30.06.2019

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <