Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

ZACZNIJ TEN ROK W WIERZE

 

Zaczynając nowy rok zdecyduj się na wytrwałość w wyścigu, który jest przed Tobą i skup się na Jezusie, sprawcy i dokończycielu Twojej wiary (Hbr 12:1-2). Nie stój w miejscu, tylko biegnij i patrz na Niego. Stając do wyścigu po wieniec żywota, nie można stać w miejscu. Czasu jest niewiele, więc trzeba biec. Jeśli upadniesz, to wstań i kontynuuj bieg. Jest wielu biegaczy, którzy upadli, ale wstali i dobiegli do mety. Więc nie zniechęcaj się, jeśli czasami upadasz na drodze za Panem. Nie leż tam. Wstań, wyznaj swój grzech i biegnij dalej.

 

Bóg planuje każdy dzień Twojego życia. Psalm 139:16-18 w Biblii Life brzmi następująco: „Panie, widziałeś mnie zanim się urodziłem i zaplanowałeś każdy dzień mego życia, nim zacząłem oddychać. Każdy z mych dni zapisałeś w swojej księdze. Jak cenne jest to, iż uświadomiłeś mi, że ciągle o mnie myślisz. Nie mogę nawet policzyć, ile razy dziennie o mnie myślisz, a kiedy budzę się rano, to Ty znów o mnie myślisz”.

 

Bóg ma plan na każdy dzień Twojego życia i w nowym roku zaplanował dla Ciebie wiele prób, aby zapewnić Ci bogatą edukację duchową. Określił też, jak mają działać dla Twojego dobra błędy, które popełnisz w tym roku. Zaplanował także, co powinieneś zrobić w tym roku. Więc staraj się z całego serca poznać ten plan.

 

Gdy Jezus chodził po ziemi, to ludzie widzieli w nim niebiańskie życie, bo Jego współczucie i szacunek dla innych, Jego czystość, Jego bezinteresowna miłość i Jego pokora, objawiały samego Boga. Teraz przyszedł Duch Święty, aby wnieść Boże życie i atmosferę nieba do naszych serc, a Bóg trzyma nas na ziemi, aby przez nas objawić niebiańskie życie reszcie świata. Bóg chce, abyśmy w nadchodzącym roku mieli przedsmak radości, pokoju, miłości, czystości i dobroci nieba w naszych domach oraz zborach.

 

Jezus prowadził na ziemi niebiańskie życie. Jeśli pójdziesz za Nim i będziesz patrzeć tylko na Niego, to każdy dzień w tym roku będzie dla ciebie niebiański. Jezus był najszczęśliwszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi. Jego szczęście nie wynikało z łatwego życia, lecz z chcęci pełnienia woli Ojca – bo wiedział czym jest Boża miłość (agape), dlatego z radością poddawał się wszystkiemu, co Ojciec stawiał na Jego drodze. To był sekret Jego życia. Posiadanie wiary, to wierzenie, że wszystko co robi Bóg, który jest pełnią miłości, robi dla naszego dobra.

 

Psalm 16:8 mówi: „Przed moimi oczami mam zawsze Jahwe. Gdy On jest po mojej prawicy, to się nie chwieję”. Tak żył Jezus (Dz 2:25). Nigdy się nie chwiał, bo żył w Bożej obecności. Dlatego zawsze był pełen radości (Ps 16:11). Bóg chce, abyśmy też tak żyli. Jezusa nie interesowało robienie mini-mum, jakiego wymagał Ojciec, tylko dawanie z siebie maksimum dla Ojca.

 

My też powinniśmy wychodzić z założenia: „Ile mogą dać memu Panu w nadchodzącym roku”, gdyż prawdziwa duchowość zaczyna pojawiać się w ludzkim życiu dopiero wtedy, gdy człowiek rezygnuje własnej woli i zaczyna konsekwentnie, każdego dnia pełnić Bożą wolę. Konsekwentne posłuszeństwo Bożej woli było czynnikiem, który powodował, że życie Jezusa podobało się Ojcu. Jeżeli w tym roku każdego dnia będziesz tak postępował, to też będziesz się podobać Bogu.

 

Bóg chce Cię błogosławić i namaszczać oliwą w taki sposób, aby Twój kielich się przepełniał - abyś mógł być błogosławieństwem dla wielu ludzi. Gdy za czasów Elizeusza, Bóg napełnił oliwą naczynie biednej wdowy, to ona napełniła nią wszystkie naczynia swoich sąsiadów (2 Krl 4:1-7). W Bożym namaszczeniu jest tyle mocy i błogosławieństwa, że wystarczy jej na ubłogosławienie każdej osoby, którą spotkasz w tym roku na swojej drodze. Wtedy będziesz mógł, tak jak ta wdowa, błogosławić wszystkich swoich sąsiadów. Więc wlewaj tę oliwę do życia innych ludzi, bo „kto nasyca innych, ten będzie nasycany przez Boga” (Prz 11:25).

 

Gdy apostoł Jan został uniesiony w Duchu, to usłyszał tak donośny głos Pana, jak dźwięk trąby (Obj 1:10). Jeśli w nadchodzącym roku, każdego dnia będziesz żyć w Duchu, to codziennie będziesz wyraźnie słyszeć głos Pana, który będzie Cię prowadził i zachęcał. Dlatego każdego dnia słuchaj głosu Ducha Świętego, bądź wrażliwy na grzech i w pokorze żyj przed Bożym obliczem.

 

Niech w tym nowym roku Pan Cię obficie błogosławi.

 

 

                                                                                          Zac Poonen

 

 

Begin the New Year in Faith / 05.01.2020

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <