Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

TRZY ASPEKTY MIŁOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ

 

1. Kochająca osoba wyraża uznanie:

 

Bóg umieścił w Biblii „Pieśń nad Pieśniami”, która mówi o miłości małżeńskiej. Zobacz, co mąż mówi do swojej żony w różnych wersetach Pieśni nad Pieśniami (nieznany przekład; przyp. tł.): „Jesteś piękna, moja droga ukochana, od stóp do głów i nie ma w tobie żadnej skazy. Zachwyciłaś moje serce! Zachwyciłaś moje serce jednym spojrzeniem twoich oczu. Twój głos jest kojący, a twoja twarz zachwyca. Jesteś piękna wewnątrz i na zewnątrz moja przyjaciółko. Zdobyłaś moje serce. Jedno twoje spojrzenie spowodowało, że się zakochałem! Moje serce jest zachwycone. Gdy cię widzę, to przenika mnie dreszcz pożądania. Rozpieszczasz mnie, jak nikogo innego! Nie ma na ziemi nikogo takiego jak ty, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Jesteś kobietą niezrównaną”.

 

A teraz zobacz, co mówi żona: „Mój kochany jest tak przystojny, jak jeden na milion. Nie ma nikogo takiego jak Ty! Jego głowa jest jak najczystsze złoto. Twoje słowa są ciepłe i uspokajające. Twoje słowa są jak pocałunki. Wszystko mnie w tobie zachwyca. Przeszywasz mnie na wskroś! Tęsknię za tobą i rozpaczliwie cię pragnę. Twoja nieobecność jest dla mnie bolesna. Kiedy cię zobaczę, obejmę cię ramionami, mocno przytulę i nie pozwolę ci odejść. Jestem tylko twoja, a ty jesteś jedynym mężczyzną, którego kocham”.

 

2. Kochająca osoba szybko wybacza:

 

Miłość niechętnie obwinia i szybko wybacza. W każdym małżeństwie są problemy pomiędzy mężem a żoną. Jeśli odłożysz je na mniejszy palnik, to i tak się zagotują (jeśli będziesz je odkładać zamiast rozwiązywać, wtedy problem się pogorszy). Więc naucz się szybko przebaczać i szybko prosić o wybaczenie. Nie czekaj z tym do wieczora. Jeśli twoja żona rano wbije ci cierń w stopę, to natychmiast go usuń i nie czekaj do wieczora. A jeśli ty ją skrzywdziłeś, wbijając jej cierń w stopę, to natychmiast go wyjmij. Szybko przebaczaj i natychmiast proś o wybaczenie.

 

3. Kochająca osoba niczego nie robi sami, bo wszystko chce robić ze swoim ukochanym:

 

Jakże inna byłaby historia ludzkości, gdyby Ewa odpowiedziała diabłu w ogrodzie Eden: „Zanim podejmę decyzję, to najpierw skonsultuję się z mężem”. Wtedy historia świata byłaby zupełnie inna! Pamiętaj, że wszystkie problemy na świecie powstały z powodu tego, że kobieta samodzielnie podjęła decyzję, bez konsultacji się z mężem, którego dał jej Bóg. Prawdziwa miłość robi wszystko razem, bo lepiej jest dwóm niż jednemu (Kazn 4:9).

 

 

                                                                                                       Zac Poonen

 

 

 

Three Aspects of Love in Your Marriage / 12.06.022

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <