Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

POZOSTAŃ WIERNY SWOJEMU POWOŁANIU


W drugim rozdziale księgi Ezechiela, widzimy człowieka, który jest całkowicie poddany Bożemu autorytetowi. Pan powiedział do niego: ''Powstań. Chcę do Ciebie przemówić''. Duch Boży wstąpił wtedy w Ezechiela i postawił go na nogi, a Pan rzekł: ''Słuchaj uważnie. Posyłam Cię do narodu Izraela''.

 

Gdy szukamy Pana, to pomimo tego, że nie od razu słyszymy głos mówiący tak jak do Ezechiela, jest możliwe aby mieć tak samo realne i pewne poczucie powołania i posłannictwa jak Ezechiel. Może to jednak trochę potrwać.

 

Kiedy rozpoczynałem moją służbę, to nie wiedziałem od razu jakie będzie moje powołanie, ale dopiero z biegiem czasu, zacząłem odkrywać co nim było. Teraz gdy patrzę wstecz, widzę w tym wypełnienie. Było jednak wielu ludzi, którzy próbowali odciągnąć mnie od służby do której powołał mnie Bóg.

 

Pan mówi: ''Posyłam Cię z określoną służbą''. Jest bardzo ważne, by nauczyć się czekać na Boga i słuchać co On do nas mówi i do czego nas powołuje. Czasami bowiem możesz wybrać drugą opcję, którą Bóg ma dla Ciebie.

 

Pamiętam, jak 30 lat temu, byłem w poważnych problemach finansowych i brakowało nam pieniędzy. Pewna chrześcijańska organizacja poprosiła mnie bym był ich dyrektorem i zaoferowali by mi dobrą pensję, darmowy samochód, telefon i dom, jeżeli przyjmę ich ofertę. To była organizacja działająca w Indiach, ale mająca swoją siedzibę na zachodzie. Odpowiedziałem im wtedy, że nie mogę przyjąć ich oferty pomimo, że jestem w potrzebie, gdyż Bóg nie powołał mnie bym siedział za biurkiem i był dyrektorem, ale że Bóg powołał mnie, bym szedł na cały świat i głosił Jego Słowo. Dzisiaj jestem Bogu wdzięczny, że wtedy nie przyjąłem ich oferty. To była pokusa – nie pokusa do grzechu - ale pokusa by wybrać coś do czego Bóg mnie nie powołał. Gdy patrzę wstecz, to wiem, że gdybym wtedy przyjął ich ofertę, to nie zgrzeszyłbym. Służyłbym wciąż Panu, ale nie w służbie, którą Pan dla mnie zaplanował.

 

Chcę żebyś wiedział, że Bóg zaplanował dla Ciebie konkretne zadanie do wykonania. Wspaniale jest zrozumieć tę prawdę gdy jesteś jeszcze młody. Wołaj do Pana i powiedz mu: ''Panie, pokaż mi Twój doskonały plan dla mnie''. To nie stanie się jasne dla ciebie w ciągu jednego dnia, ale dopiero po jakimś czasie, będzie stawało się coraz jaśniejsze. Z czasem jak zaczniesz dostrzegać to, do czego Bóg Cię powołuje, to trwaj przy tym za wszelką cenę, a nie będziesz rozczarowany kiedy pewnego dnia staniesz przed naszym Panem.

 

 

                                                                                            Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <