EWANGELIA CHCIWOŚCI I DOBROBYTU


Byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich zapadł i ich zguba nie drzemie (2P 2:1-3). Opuściwszy drogę prostą, zbłądzili i wstąpili na drogę Balaama, syna Beora, który ukochał zapłatę za czyny nieprawe (...) Przemawiając bowiem słowami nadętymi ale pustymi, nęcą pożądliwością ciała i rozwiązłością tych, którzy dopiero co wyzwolili się spod wpływu ludzi pogrążonych w błędnym myśleniu, obiecując im wolność, chociaż sami są niewolnikami zguby (2P 2:15 i 19). Jeśli ktoś inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością, ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów, z czego rodzą się zawiść, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia i spory, ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski. Pobożność jest wielkim zyskiem (tylko wtedy), gdy jest połączona z poprzestawaniem na małym (1Tm 6:3-6).

Życie większości duchownych pokazuje, że z pobożności można ciągnąć bardzo wielkie zyski. Diabeł wymyślił do tego celu nawet nauczanie o powodzeniu materialnym, zależnym od oddawania dziesięciny. Ta diabelska ewangelia mówi, że jeśli ty dasz pastorowi raz na tydzień stówę, to Bóg zależnie od twojej wiary, odda ci dwie stówy, albo nawet pięć stów. Dziwne jest tylko to, że ta "dobra nowina" sprawdza się tylko w życiu pastorów, którzy głoszą tę herezję. Apostoł Piotr napisał o takich ludziach (2P 2:15), że poszli drogą Bileama, bo kochają zapłatę za nieprawość.

 

Większość znanych mi pastorów twierdzi, że nauki Ruchu Wiary są niebiblijne, jednak w praktyce stosują dokładnie te same chwyty, obiecując wiernym najróżniejsze skarby Alibaby w zamian za 10% ich dochodów. Ale stosują przy tym subtelniejsze przekazy podprogowe, nazywając to wszelką inną pomocą lub błogosławionym udziałem w dziele posługiwania świętym, albo pięknymi słówkami przekonują zbór, że ich aktualna pożądliwość jest Bożym zamysłem, który niebawem przyniesie obfity plon. Tym sposobem powstał już nie jeden pałacyk lub prywatny ośrodek wypoczynkowy.

 

Jezus i apostołowie nigdy od nikogo nie wyłudzali pieniędzy i nie obiecywali ''skarbów Alibaby'', tylko uczyli rezygnowania z pożądliwości ciała i poprzestawania na małym, na rzecz okazywania miłosierdzia najuboższym i dobrowolnego łożenia na dobre cele, we wszystkim polegając na Bogu, a nie na ludzkim sprycie. Jeśli Bóg coś czyni, to nie trzeba wyciągać od ludzi pieniędzy, ani apelować o wsparcie, bo On już dawno się o nie zatroszczył.

 

Uważaj więc, aby diabeł nie sprowadził na manowce także ciebie i nie okradł cię z bezinteresownej miłości agape, która jest niezbędna do zbawienia (1Kor 13). Jeśli masz słabość do mamony, to lepiej na bieżąco dziel się nią z potrzebującymi, a wtedy będziesz miał skarb w niebie. Aby mamona nie stała się twoim sidłem, a ty bałwochwalcą dla którego pieniądze będą ważniejsze od ludzi i tego, co Bóg mówi w swoim Słowie (Mt 6:24).

A teraz wy bogacze, płaczcie i narzekajcie nad nieszczęściami jakie na was przyjdą. Wasze bogactwo zmarnieje, a wasze szaty zjedzą mole. Wasze złoto i srebro zaśniedzieje, a ich śniedź będzie świadczyć przeciw wam i strawi wasze ciała jak ogień, bo gromadziliście skarby w dniach, które mają się ku końcowi (Jak 5:1-3). Jeśli w niesprawiedliwej mamonie nie jesteś wierny, któż ci powierzy prawdziwą wartość? A jeśli nie byliście wierni w cudzej sprawie, to któż wam powierzy własną rzecz? Żaden sługa nie może dwóm panom służyć, gdyż jednego będzie szanować, a drugiego ignorować i jednego będzie się trzymać, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie (Łk 16:11-14).

 

                                           Kto ma uszy zdolne do słuchania, niechaj słucha

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również:

BÓG I MAMONA

CHCIWOŚĆ - ZABÓJCZA MIŁOŚĆ

SIEKIERA PRZYŁOŻONA DO KORZENI

DZIESIĘCINA, CZY NAPEWNO MUSISZ

MIŁOŚĆ DO PIENIĘDZY SKUTKUJE DUCHOWĄ ŚLEPOTĄ

 

 


 

wyświetl autora   ⇒  
wyświetl temat   ⇒  

No documents found.

wg DATY KLIKAJĄC NA TEN NAPIS WYŚWIETLISZ TYTUŁY wg ALFABETU wg AUTORA