Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

TRZY WYMOGI ABY STAĆ SIĘ BOŻYM MÓWCĄ


W Jeremiasza 15:16-21 widzimy trzy wymogi, aby stać się Bożymi ustami.

 

PIERWSZY:

„ Ilekroć pojawiały się twoje słowa, pochłaniałem je;
Twoje słowo było mi rozkoszą i radością mojego serca”

Boże Słowo powinno być rozkoszą i radością naszego serca. Tak jak biznesmen czerpie radość z robienia pieniędzy, tak samo ty powinieneś czerpać radość ze studiowania Bożego Słowa. W dzisiejszych czasach wielu ludzi chce być nauczycielami, nie poświęcając czasu na głębokie studium Bożego słowa, nie traktując Bożego Słowa jako rozkosz i radość ich serc.

 

DRUGI:

„Nigdy nie siadam dla zabawy w gronie wesołych” (Jer 15:17)

Podczas gdy inni urządzali przyjęcia i bawili się, Jeremiasz oddalał się by przebywać sam na sam z Bogiem. Jeśli nie dyscyplinujesz się, aby trzymać się z daleka od imprezowiczów tego świata, to nigdy nie staniesz się ustami Boga. Nie chcę przez to powiedzieć, że poczucie humoru i żarty są złe. Jednak wielu chrześcijan, nie widząc gdzie jest granica w tej dziedzinie, jest wiecznymi klaunami. Jeremiasz wiedział, że powinien stronić od takich ludzi.

 

TRZECI:

 

W wersecie 18, Jeremiasz skarży się do Boga mówiąc:

„Czemu moja boleść trwa bez końca, a moja rana jest nieuleczalna i nie chce się goić?
Jesteś mi jak strumień zawodny, jak wody niepewne”.

Pan mu odpowiedział:

''Nigdy nie zwracaj się do mnie w ten sposób''

Pan zganił tutaj Jeremiasza za niewiarę (Jer 15:19).

 

Bóg nigdy nas nie zawodzi. On nie jest jak zawodny strumień. Jeremiasz polegał na swoich uczuciach i patrzył na okoliczności. Pan przemówił do niego, „Jeżeli zawrócisz i pozbędziesz się zwyczaju mówienia pustych słów, bezużytecznych i pełnych niewiary, które właśnie wypowiedziałeś i upewnisz się, że mówisz tylko cenne słowa wiary i dobroci, to wtedy staniesz się moimi ustami”. Jak wielu z nas chciało by być ustami Boga? Nie mówię o tym, aby być nudnym kaznodzieją, głoszącym na podstawie książek, które kiedyś czytałeś, ale aby być Bożymi ustami. Jeśli chciałbyś się nimi stać, to nie trać czasu na bezużyteczne rzeczy, ale odkupuj swój czas i spędzając go na studiowaniu Bożego Słowa. Niech to będzie twoją rozkoszą. Zaprzestań bezużytecznych rozmów, zawsze wypowiadaj słowa wiary i we wszystkich twoich rozmowach mów tylko to co jest dobre. Wtedy Pan uczyni Cię swoimi ustami. Bóg nie jest stronniczy.

 

                                                                                                  Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <