Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

JEZUS WSZYSTKO DOBRZE CZYNI


W Księdze Objawienia 15:3-4 czytamy: „I zaśpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego i pieśń Baranka mówiąc: Wielkie i dziwne są dzieła twoje, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów; któż by się nie bał ciebie, Panie, i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje”.

 

W Starym Testamencie wymienione są dwie pieśni Mojżesza– pierwsza w 2 Księdze Mojżeszowej 15:1-18, gdy Izraelici przekroczyli Morze Czerwone, a Faraon i jego armia w nim utonęli. Później widzimy kolejną pieśń: „Zaśpiewam Panu, gdyż nader wspaniałym się okazał: Konia i jego jeźdźca wrzucił w morze!”

 

W 6 rozdziale Księgi Objawienia, widzimy antychrysta zobrazowanego jako jeźdźca na białym koniu. Później widzimy zwycięzców wychwalających Boga za to, że pokonał tego jeźdźca na białym koniu.

 

W ostatecznej bitwie Armagedon, antychryst i jego armia najadą Izrael i zaatakują go. W tym czasie, Pan Jezus Chrystus zstąpi z nieba wraz ze swoimi świętymi. Jego stopy staną na Górze Oliwnej i zniszczy On siły antychrysta. Lud Boży będzie to oglądać i podzieli to zwycięstwo bez jakiejkolwiek walki.

 

Właśnie w taki sposób powinniśmy odnosić każde zwycięstwo również dzisiaj. Nie zwyciężamy w bitwie ludzką bronią. Stoimy spokojnie, ufając Panu i Pan niszczy naszych wrogów. Ci więc, którzy w to wierzą, mogą zaśpiewać pieśń Mojżesza już dzisiaj!!! Możemy śpiewać pieśń Mojżesza we wszystkich naszych bitwach. Możemy „stać spokojnie” i patrzeć jak Pan dokonuje sądu nad naszymi wrogami.

 

Druga pieśń Mojżesza jest w Piątej Księdze Mojżesza 31:30-32:43. On tutaj również śpiewa „Wysławiajcie Go, narody i lud jego, Gdyż pomści krew sług swoich i wywrze zemstę na wrogach swoich, a ziemię swoją i lud oczyści z grzechu”.

 

W tych dwóch pieśniach widzimy zawartą tę samą prawdę: Boży lud nie mści się na swoich wrogach. Lud Boży stoi z boku, a Bóg walczy za nich i sam dokonuje pomsty.

 

To jest pieśń której musimy się uczyć, abyśmy mogli ją zaśpiewać pewnego dnia w niebie przy dźwiękach harf Bożych. Sytuacje życia codziennego są jak próby chóru, abyśmy uczyli się tej pieśni.

 

Zwycięzcy śpiewają, że Boże drogi są doskonałe. W niebie, zaśpiewamy, że „Jezus wszytko dobrze uczynił”. W tym dniu, kiedy spojrzymy wstecz i zobaczymy w sposób w jaki Bóg nas prowadził na tej ziemi, to odkryjemy, że to wszystko zostało przez Boga zaplanowane dla naszego dobra. Dzisiaj jeszcze nie rozumiemy dlaczego spotyka nas wiele trudnych rzeczy. Jednak w tym dniu, zrozumiemy to doskonale. Ale mąż wiary nie musi czekać na ten dzień. On wierzy w to i wie o tym nawet dzisiaj. Nie musi czekać aż Bóg wyjaśni mu dlaczego na ziemi przydarzyły mu się trudne rzeczy. On śpiewa już teraz: „Panie, twoje drogi są doskonałe”!

 

                                                                                            Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <