Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

ZNACZENIE CHRZTU W DUCHU ŚWIĘTYM


W Drugiej Księdze Królewskiej w rozdziale 2, widzimy wytrwałość Elizeusza poddanego próbie przez Eliasza. Gdy Eliasz miał być wzięty do nieba, to Elizeusz udał się wraz z nim do Gilgal. Kiedy Eliasz miał się udać do Betelu, to powiedział Elizeuszowi by ten pozostał w Gilgal. Elizeusz mu jednak odparł: "Nie. Pójdę z tobą." W Betelu Eliasz znowu powiedział Elizeuszowi by tam pozostał, gdy sam miał zamiar udać się do Jerycha. Elizeusz ponownie mu odpowiedział: "Nie. Pójdę z tobą." W Jerychu powtórzyła się ta sytuacja. Następnie Eliasz udał się nad Jordan. Gdy przyszli nad rzekę, Eliasz uderzył wodę, a rzeka rozstąpiła się i obaj przeszli na drugi brzeg. Wtedy Eliasz zapytał Elizeusza: "Czego pragniesz?"

 

A ty? Czego pragniesz? Szukasz wyższych dochodów, lepszego samochodu czy może nowego domu? Elizeusz powiedział: "Ja pragnę podwójnej części twojego ducha." Nie chciał niczego innego. On chciał namaszczenia Ducha Świętego, który spoczywał na Eliaszu. Dlatego szedł za Eliaszem.

 

Bóg będzie nas poddawał różnym próbom, zanim powierzy nam jakąś służbę. Zaprowadzi nas do ''Gilgal'', by sprawdzić czy się tym zadowolimy. Niektórzy chrześcijanie się tym zadowolą, ale inni powiedzą ''Nie, Panie, nie jestem tym usatysfakcjonowany''. Pan poprowadzi takich ludzi dalej i da im jeszcze głębsze doświadczenie. Tak jak w Betel, może dać ci jakieś widzenie. Niektórym to wystarczy i będą tym usatysfakcjonowani, natomiast inni powiedzą: ''Nie Panie, mnie to nie zadowala, ja chcę Ciebie więcej''. Bóg może następnie uczynić przez ciebie jakiś cud. Niektórym chrześcijanom to w zupełności wystarczy, jednak inni powiedzą: ''Panie, ja chcę aby ten Duch który spoczywa na Tobie, spoczął i na mnie, i przemienił mnie na Twoje podobieństwo. Niczym innym się nie zadowolę''. Czy masz takie pragnienie? Jeśli tak, to zapewniam Cię, że Bóg Cię nie rozczaruje.

 

Widziałem wielu chrześcijan, którzy poprzestali na czymś mniejszym o 25, 50 i 75 procent; niż to, co Bóg dla nich wstępnie przewidział. Bądź jak Elizeusz, który pragnął Bożej pełni. On otrzymał podwójne namaszczenie i dokonał dwa razy więcej cudów niż Eliasz, bo był wytrwały.

 

Jeśli chodzisz za kaznodziejami prosząc ich o chrzest w Duchu Świętym, to oni zawsze będą ci mówić, że to jest bardzo proste. Położą ręce na twojej głowie, pomodlą się o ciebie, powiedzą byś coś wymamrotał, a jak już to zrobisz to cię zapewnią, że "już to masz". Ale zauważ co powiedział Eliasz? On powiedział do Elizeusza: "Chcesz podwójnej części mego ducha? … to nie jest takie proste - prosisz o bardzo trudną rzecz. Jeżeli zobaczysz jak będę zabrany do nieba, to dostaniesz o co prosisz". Eliasz zostawił tę sprawę w rękach Boga. Eliasz jest tutaj obrazem Chrystusa. Oto co nasz Pan mówi do nas: "Jeśli dostrzeżesz Mnie w niebie, po prawicy Ojca, jako zwycięzcę wszystkich rzeczy i uwierzysz we mnie, to również możesz mieć to namaszczenie."

 

Nie jest łatwo otrzymać podwójne namaszczenie. Ale możesz tego doświadczyć, jeśli będziesz wpatrywał się w Pana, a nie w ludzi. To jest słowo od Pana dla ciebie. To Jezus chrzci Duchem Świętym - a nie człowiek. Nawet Jan Chrzciciel powiedział: "Ja chrzczę was tylko w wodzie, ale On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem". Żaden człowiek nie może nas ochrzcić w Duchu Świętym. Tylko sam Jezus Chrystus! Więc udaj się wprost do Niego.

 

Podczas rozmowy Eliasza i Elizeusza, pojawił się ognisty rydwan i Eliasz został zabrany w górę. Elizeusz zobaczywszy to, wziął płaszcz, który zsunął się z Eliasza i otrzymał podwójne namaszczenie. Od razu miał na to dowody. Gdy przyszedł nad Jordan, uderzył w jego wody, a woda rozstąpiła się i przeszedł na drugi brzeg. Tak staje się widoczne, również w naszym życiu, Boże namaszczenie. Nie musimy wtedy tego publicznie ogłaszać ani głośno manifestować, aby dostrzegli je inni. Wtedy nasza służba będzie przemawiać sama za siebie, nawet do tych, którzy nas krytykują.

 

                                                                                                       Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <