Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

BOŻA WOLA ODNOŚNIE MAŁŻEŃSTWA


Jedynie Bóg może połączyć cię z osobą, która nadaje się na twojego życiowego partnera i chętnie tego dokona, jeśli tylko zechcesz Go posłuchać. Biblia naucza, że Bóg ma plan dla życia każdego swojego dziecka (Ef 2:10). Jeśli jest to prawdą, to znaczy, że Bóg już zaplanował albo twoje małżeństwo albo życie bez małżonka. Jeśli zaplanował twoje małżeństwo, wtedy też wie kogo masz poślubić. Ale Bóg nie zmusza nikogo do posłuszeństwa. Tak więc możesz odrzucić lub zaniedbać ten Boży plan i zawrzeć małżeństwo z kim chcesz, ale niezgodnie z Bożą wolą.

 

Obok zbawienia, najważniejszą życiową decyzją przed którą stajemy jest znalezienie życiowego partnera. Jeśli wybrałeś złe powołanie, to możesz jeszcze naprawić swój błąd, podobnie można naprawić wiele innych błędnych decyzji. Jednak tutaj nie można sobie pozwolić na błąd, bo gdy ta decyzja zapadnie, to nie może już nigdy zostać zmieniona. Rozminięcie się z Bożą wolą w kwestii małżeństwa to jest wielka tragedia, gdyż jest wielu ludzi, którzy pobrali się w pośpiechu, nie czekając na Boży czas, a teraz tego gorzko żałują! Oni powinni być wielką przestrogą dla innych młodych ludzi, aby ostrożnie stawiali swe kroki w tej kwestii.

 

Lepiej jest pozostać samotnym niż zawrzeć związek wbrew Bożej woli. Pomimo tego, Bóg w swym miłosierdziu błogosławi też tych, którzy minęli się z Jego wolą odnośnie małżeństwa ale później pokutowali. Jednak pełne szczęście i błogosławieństwo jest możliwe tylko wtedy, gdy żyjemy w pełni Bożej woli.

 

Dla naszego własnego dobra jak i dla Bożej chwały, jest niezwykle istotne abyśmy związali się z osobą, którą wybrał nam Bóg. Gdy Bóg postanowił dać Adamowi małżonkę, to nie uczynił dziesięciu kobiet i nie kazał mu wybrać tej, która mu się najbardziej spodoba. Adam nie miał wyboru, bo Bóg uczynił dla niego tylko jedną kobietę. Ten sam Bóg zaplanował tylko jedną osobę dla każdego posłusznego dziecka.

 

Tutaj mogą pojawić się problemy ze zrozumieniem takiego nauczania - tak samo jak w przypadku doktryny o całkowitej suwerenności Boga w zestawieniu z doktryną o wolnej woli człowieka - ale taka jest nauka Pisma Świętego. Jeśli więc zaakceptujemy Boży plan, to stwierdzimy też, że osoba, którą wybrał Bóg, jest rzeczywiście najlepsza, i że w każdym aspekcie jest naszym dopełnieniem, tak samo jak Ewa dla Adama.

 

Rozumiał to sługa Abrahama, gdy szukał małżonki dla Izaaka. On się nie modlił: Panie, przyprowadź mi dziesięć dziewczyn, spośród których będę mógł wybrać odpowiednią dla Izaaka, ale modlił się: Panie, zaprowadź mnie do panny, którą już wybrałeś i powołałeś na żonę dla Izaaka (1Moj 24:14-44).

 

Gdy Bóg odpowiedział na jego modlitwę, to on wtedy mógł powiedzieć: Prowadził mnie Pan (1Moj 24:27). To nie był tylko pobożny slogan, bezmyślnie używany obecnie przez wielu. To była stuprocentowa prawda. Oby wszystkie chrześcijańskie małżeństwa mogły wypowiedzieć tę Bożą prawdę, że połączył nas sam Pan!

 

Bóg może doprowadzić cię do osoby którą ci przeznaczył, bezpośrednio lub pośrednio przez twoich rodziców lub przyjaciół. W Biblii znajdziemy tylko jeden przykład jasnego prowadzenia Boga w zawarciu małżeństwa - to przypadek Izaaka i Rebeki, który już wspomnieliśmy. To małżeństwo nie było zaaranżowane przez rodziców, bo Abraham nawet nie widział Rebeki, a jego sługa też o niej nie wiedział. Nie było ono też zaaranżowane przez Izaaka i Rebekę, gdyż się wcześniej nie znali. Ono zostało zaaranżowane przez Boga.

 

To nas powinno uczyć, że nie jest istotna metoda którą się posługuje Bóg by połączyć dwoje ludzi, ale to, że to On łączy ich drogi. Nie ważne jest, czy jesteśmy w tym prowadzeni przez rodziców czy przyjaciół, czy czynimy to sami, najważniejsza jest pewność, że dana osoba jest tą, którą Bóg nam przeznaczył.

 

                                                                                                 Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <