Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

NIE PATRZ NA INNYCH Z POGARDĄ

Do tych, którzy pokładali ufność w sobie samych, że są usprawiedliwieni,
a innych lekceważyli, powiedział to podobieństwo ... (Łuk 18:9)


Istnieją różne powody dla których jedni ludzie patrzą z pogardą na innych. Czasami rodzice wpajają swoim dzieciom pogardę do ludzi z niższej warstwy społecznej, ubogich lub mniej wykształconych. Jeśli jesteś inteligentny i zdobywasz lepsze oceny, to też możesz zacząć patrzeć na innych z góry. Jeśli masz nierozsądnych rodziców którzy wmówią ci, że jesteś geniuszem, to problem się pogłębi.

 

Błagam was rodzice, jeżeli macie inteligentne dzieci to nie szkodźcie im, pyszniąc się nimi. W moim domu panowała zasada, że dzieci nie mogły się chwalić szkolnymi osiągnięciami ani nagrodami. Wiedziałem, że jeśli wzbiją się w pychę, to natychmiast utracą Bożą łaskę, wpadną z grzech i utracą społeczność z innymi wierzącymi. Obawiam się, że wielu rodziców zrujnowało już w ten sposób życie swoich dzieci.

 

Dzieci często naśmiewają się z rówieśników mających jakieś wady wymowy. Uważaj wiec, aby to nie miało miejsca w twoim domu. Zastanów się, ilu z nas urodziło się mówiąc z dobrym akcentem? Powinniśmy dziękować Bogu za wszelkie zdolności jakimi nas obdarzył, ale nigdy nie powinniśmy się nimi pysznić. Czy wiesz z jakim akcentem mówi się w niebie? Z akcentem pokory i miłości - dobrze jest, kiedy nauczymy się mówić z tym akcentem na ziemi.

 

Być może jesteś kobietą, która utrzymuje dom w idealnej czystości i w doskonałym porządku. Odwiedzasz kogoś u kogo jest totalny bałagan i w twoim sercu natychmiast rodzi się pogarda. Jesteś faryzeuszem, bo ta osoba może być bardzo pobożna.

 

Niektórzy mają kiepski słuch i gdy śpiewają pieśni to niemiłosiernie fałszują. Nie pogardzaj nimi, gdyż Bóg nie słucha popisów wokalnych, ale wsłuchuje się w szczerość słów. Ten kto fałszuje może być bardziej szczery niż ty, który pięknie śpiewasz. Osobiście, dziękuję Bogu za takie osoby, ponieważ pomagają one zachowywać ducha pokory tym, którzy są muzycznie utalentowani. Kościół niszczą obłudni muzykanci, a nie ci którzy fałszują. Bóg kocha tych którzy fałszują tak samo jak wszystkich innych chrześcijan, lecz zawsze odrzuca obłudników i faryzeuszy. Takich faryzeuszy ogarnie wielkie zdziwienie, gdy powróci Pan Jezus.

 

Nie twierdzę, że nie masz być dobrym uczniem albo, że nie masz porządnie sprzątać domu albo, że masz od teraz specjalnie fałszować! Wręcz przeciwnie, róbmy wszystko jak najlepiej potrafimy, ale bądźmy pokorni i nie pogardzajmy tymi, którzy nie są w tym, tak dobrzy jak my!

 

Jest wiele dziedzin w których możemy pogardzać innymi. W Księdze Hioba 36:5 czytamy, że: Bóg jest potężny, lecz nikim nie gardzi. Im bardziej upodabniamy się do Boga, tym bardziej cenimy innych ludzi i nie gardzimy nimi.

 

Oczyśćmy się zatem z tego grzechu i uczmy się patrzeć na ludzi tak, jak patrzy na nich Bóg. Bo któż ciebie wyróżnia? Albo co masz, czego nie otrzymałbyś? A jeśli otrzymałeś, czemu się chlubisz, jakobyś nie otrzymał? (1 Kor 4:7).

 

                                                                                                         Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <