Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE            

 

ŻYCIE KOŚCIOŁA WG. NOWEGO TESTAMENTU

 (nauczanie z Konferencji Tuticorin, Tamilnadu, India - styczeń 2016)

 

 

Jeżeli rzeczywiście zostaliśmy "oczyszczeni krwią Chrystusa" (Rz 5:9) i umiłowani w Chrystusie (Ef 1:6), to Pan nie wspomni więcej naszej przeszłości (Hbr 8:12), bo w Jego oczach nasze konto jest czyste. Pozostanie ono czyste tak długo, jak długo zachowamy czyste sumienie i będziemy chętni do życia w skrusze i przebaczeniu względem innych (Mat 18:23-35).

 

Rzeczą najistotniejszą w naszym życiu jest to, aby cały czas trzymać się słów naszego Pana (Łk 10:38 i 42). Jest tak dlatego, ponieważ każdego bożka, w odróżnieniu do Pana Jezusa, można zniszczyć (Iz 30:21-22).

 

Największym dowodem pokory jest całkowite posłuszeństwo Panu (Flp 2:8), które przychodzi poprzez stałe uśmieracanie naszej własnej woli (2Kor 4:10).

 

"Wasze żony traktujcie z wyrozumiałością, jako słabszy rodzaj niewieści" (1P 3:7). Mąż jest głową żony. A to oznacza, że mąż musi prowadzić swoją żonę, zawsze dawać jej dobry przykład i opiekować się nią w każdym aspekcie jej życia, tak samo, jak Chrystus troszczy się o swoje ciało na ziemi.

 

Nasze dzieci musimy uczyć tego samego, czego rodzice uczyli Mojżesza. Aby nigdy nie szukały ziemskich honorów, grzesznych przyjemności ani bogactw, ale aby pokornie znosiły wszelką przemoc i poniżanie przez wzgląd na Jezusa Chrystusa. Mojżesz o tym pamiętał, nawet wtedy gdy miał 40 lat (Hbr 11:24-26).

 

Na początku, Pan zapisuje swoje słowo w naszych umysłach, dając nam pragnienie pełnienia Jego woli. Następnie zapisuje je w naszych sercach, dając nam siłę do wypełnienia Jego woli (Hbr 8:10; Flp 2:12-13). Jeżeli dokonał tego pierwszego, to musimy wierzyć, że dokona również i tego drugiego.

 

Każdy z nas musi sumiennie pełnić swoją rolę w ciele Chrystusa, aby budować Kościół jako jedną wielką rodzinę w której, każdy z jej członków dba o innych i zachęca ich do pracy dla Pana (1Kor 12:24-27).

 

"Bracia, ja nie myślę o sobie, że już coś pochwyciłem, ale czynię jedno: zapominam o tym, co jest za mną, i podążam za tym, co jest przede mną" (Flp 3:13). Oznacza to, że powinniśmy codziennie żyć tak, jakbyśmy jeszcze niczego nie dokonali, aby każdego dnia chcieć usłyszeć, czego On oczekuje od nas dzisiaj.

 

Zwycięzcy stojący na "szklistym morzu" - bez najmniejszej fali (Obj 15:2) - są obrazem ludzi żyjących w doskonałym odpocznieniu i ciągłej radości - które Pan chce nam dać, i w którym nie będzie przeszkadzać nam nic, co dzieje się wokół nas (Hbr 4:9-11).

 

"Bez ustanku się módlcie" (1Tes 5:17). Jest to modlitwa taka sama jak oddychanie - ciągła i nieustanna. Jest to życie w stałym poczuciu bezsilności i pełnej zależności od Pana - niczym gałąź, która musi zawsze polegać na swoim drzewie aby wydać jakiekolwiek owoce (J 15:5).

 

 

                                                                                                                       Zac Poonen

 

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <