Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE                 

 

WSZYSTKO OTRZYMUJEMY WG MIARY NASZEJ WIARY

 

W Ewangelii Mateusza 9:27 czytamy o dwóch niewidomych mężczyznach, którzy przyszli do Jezusa. Lecz zanim Jezus ich uzdrowił, to najpierw zadał im pytanie. "Czy wierzysz, że jestem w stanie to zrobić dla ciebie?" Oni powiedzieli: "Tak, Panie". Wtedy Jezus powiedział im: "Niech się wam stanie według waszej wiary" (Mt 9:29). To jest Boża zasada. Wszystko otrzymujemy według miary naszej wiary - nic więcej i nic mniej. Czy ci ślepcy potrzebowali cudu? Tak. Czy Jezus chciał zrobić dla nich cud? Tak. Ale ten cud nie miałaby miejsca, gdyby oni w to nie wierzyli. Teraz zastosuj to do siebie. Czy potrzebny ci jest cud od Boga? Tak. Czy Bóg chce zrobić dla ciebie cud? Tak. Jednak nie może tego uczynić, jeśli nie widzi w Tobie wiary. Boża zasada jest taka, że zawsze otrzymujemy według miary naszej wiary - nic więcej i nic mniej.

 

Gdyby pierwszy ślepiec powiedział: "Jestem pewien że Pan, że może otworzyć jedno moje oko, bo to by mi w zupełności wystarczyło''. Wtedy Pan powiedziałby do niego dokładnie te same słowa: "Niech ci się stanie według twojej wiary" - i otwarł by mu tylko jedno oko! Jeśli drugi człowiek powie: "Panie, wierzę, że możesz otworzyć moje oczy", to on również otrzyma według swojej wiary i przejrzy na obydwa oczy. Jednooki człowiek pozostałby ''jednookim'' i świadczył by, że Jezus może otworzyć tylko jedno oko. Natomiast człowiek, który przejrzał na dwoje oczu, będzie świadczył, że Jezus może otworzyć obydwa oczy.

 

Również dzisiaj, niektórzy głoszą tylko połowę prawdy, mówiąc, że Jezus tylko przebacza nasze grzechy. Ale inni głoszą pełną ewangelię, mówiąc: że Jezus nie tylko przebacza grzechy, ale daje też zwycięstwo nad grzechem. Pierwszy dzwoni wtedy do drugiego, mówiąc: ty heretyku, to co mówisz jest niemożliwe, gdyż w moim przypadku, Jezus otwarł mi tylko jedno oko. Jednak tak się stało tylko dlatego, gdyż on uwierzył w uzdrowienie tylko jednego oka. Drugi mężczyzna przejrzał na obydwa oczy, ponieważ wierzył w uzdrowienie obydwu oczu. On zaufał Panu nie tylko w kwestii przebaczenia, ale także w kwestii zwycięstwa nad grzechem.

 

Do której grupy należysz? Jeśli wierzysz, że Jezus odpuszcza tylko grzechy, to tylko tyle od otrzymasz, lecz nadal pozostaniesz pokonany przez pożądliwości, zazdrość, dumę, gniew itp. Natomiast inni wierzący będą mogli powiedzieć, że w Liście Rzymian 6:14 napisano: ''Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście już pod zakonem, lecz pod łaską''. Więc ufamy Panu, że również ta obietnica spełnieni się w naszym życiu.

 

Oni to otrzymają, bo zostały im otwarte obydwa oczy! Dlatego nie nazywaj takich osób heretykami. Oni dostaną więcej niż ty, nie dlatego, że są lepsi niż ty, ale dlatego, że bardziej ufają Chrystusowi.

 

 

                                                                                                           Zac Poonen

 

 

We Receive According to the Measure of Our Faith 29.05.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <