Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

JEZUS NAJDROŻSZYM PRZYJACIELEM

 

W Pieśni nad pieśniami 1:5, Oblubienica mówi: „Jestem śniada, lecz piękna”. Ona ma na myśli to, że chociaż jest nieatrakcyjna, to została wybrana przez Oblubieńca. Biblia mówi, że Bóg wybrał przede wszystkim słabych i głupich w oczach świata, a nie wielkich, mądrych i szlachetnych (1Kor 1:26-29). Niektórzy z nas czują się mniej inteligentni lub mniej zdolni od innych i mówią: Nie jestem zbyt inteligentny, nie potrafię się wypowiadać i nie jestem tak zdolny jak inni. A jednak Pan nie wybrał ich, tylko ciebie! W Jerozolimie też były piękne kobiety, ale Oblubieniec wybrał tę śniadą.

 

Jezus nie patrzy na wygląd, pochodzenie, ani na ludzkie zdolności, tylko na wewnętrzne cechy każdej osoby. Wiec każdy z nas musi zrozumieć, że nasze pochodzenie, nasze naturalne zdolności i wszystkie nasze osiągnięcia, nie mają dla Boga żadnej wartości. On szuka wyłącznie oddanych serc. Tylko na to patrzy nasz Pan, gdy szuka kogoś, kto nadawałby się na Jego sługę.

 

Oblubienica wie, że w oczach Oblubieńca jest piękna, chociaż dla pozostałych ludzi nie musi być atrakcyjna. Wiele zamężnych kobiet cierpi z powodu tego, że nie czują się akceptowane ani kochane przez swoich mężów. Ja się cieszę ze swojej żony i mam nadzieję, że ty też masz taki stosunek do swojej żony. To bardzo ważne, aby twoja żona o tym wiedziała. W ten sam sposób, wielu wierzących nie zdaje sobie sprawy, że Pan się z nich cieszy. Księga Sofoniasza 3: 17 mówi: „JHWH twój Bóg jest pośród ciebie. On jest potężny, On cię wyratuje (...) i będzie się tym cieszył”. Bóg się cieszy, że jesteś Jego dzieckiem. Czy wiedziałeś o tym? Można być nieatrakcyjnym dla ludzi, ale pięknym w oczach Boga. Bardzo ważne jest, aby to rozumieć.

 

Parafrazując, Pieśń nad Pieśniami 1:6, mówi: „Nie patrzcie na mnie z góry, urodziwe panny z miasta”. Ona była nieatrakcyjną dziewczyną ze wsi, dlatego wyniosłe dziewczęta z Jerozolimy patrzyły na nią z góry, ale Oblubieniec zignorował wszystkie ładne i mądre dziewczęta z miasta, i wybrał tą ze wsi. Właśnie w taki sposób zostaliśmy wybrani przez Pana i chwała Mu za to! Jeśli jacyś wierzący patrzą na ciebie z góry, to nie zniechęcaj się, bo w oczach Pana jesteś drogocenny! W Księdze Ezechiela jest piękny 16 rozdział, który opisuje jak Bóg nas podniósł, gdy leżeliśmy na skraju drogi opuszczeni, bezradni, brudni i zaniedbani.

 

W Pieśni nad pieśniami 5:16 Oblubienica mówi, że jej Oblubieniec jest przeuroczy, że wszystko jest w nim piękne i że jest jej przyjacielem. Czy ty też możesz powiedzieć, że Jezus jest nie tylko twoim zbawicielem, ale także przyjacielem? Jeśli nie, to niech zacznie być też twoim najbliższym i najdroższym przyjacielem.

 

 

                                                                                               Zac Poonen

 

 

 

Let Jesus be your Dearest Friend / 08.05.2022

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <