OKULTYSTYCZNA PUŁAPKA W ZBORACH CHRZEŚCIJAŃSKICH
W pewnym czasie pojawiła się w ewangelicznych zborach duchowa praktyka o nazwie Labirynt. Zaniepokojone osoby pytają, co to jest, bo przypomina mistyczną wersję katolickiej drogi krzyżowej, a tworzy tylko podziały i niepokoje wśród ewangelicznych chrześcijan. W tej publikacji postaram się naświetlić genezę Labiryntu oraz kryjącą się za nim duchowość.
Na stronie internetowej www.labirynt.org (05.2014) organizator tego przedsięwzięcia pisze tak:
Podczas każdej pogańskiej inicjacji duchowej, każdy jej uczestnik zawsze otrzymuje tajemną mantrę, zaklęcie lub polecenie od swojego przewodnika duchowego, nim zostanie postawiony przed konkretnymi decyzjami duchowymi. Uczestnik Labiryntu otrzymuje też (przez odtwarzacz.mp3) jakieś polecenia i słowa zachęty od nieznanego mu przewodnika duchowego i jest stawiany przed jakimiś duchowymi wyborami. Czytamy tam też, że komnaty Labiryntu są ze sobą powiązane. Mamy tu też lampion, który w okultyzmie symbolizuje święty ogień, będący nieodłącznym elementem każdej inwokacji lub inicjacji okultystycznej.
Następnie potencjalny uczestnik jest kuszony typowo cielesnymi obietnicami, które mówią, że: Labirynt zaprowadzi Cię w niezwykły świat, w którym poczujesz się: ważny, szanowany, kochany, oczekiwany, wyjątkowy, wolny, czysty, szczęśliwy (...), i od teraz sam będziesz tworzyć swoją historię. W świetle słów Boga nie jest to zbliżenie do Chrystusa, lecz wchodzenie w demoniczny świat oparty na kulcie własnego JA, w którym każdy sam tworzy własną historię zgodnie z mottem okultyzmu, które brzmi: „bądź wola moja”, które jest przeciwieństwem motta chrześcijaństwa, które brzmi: „Bądź wola Twoja”.
Biblia wskazuje zupełnie inną drogę zbawienia i zbliżania się do Boga. Kłamstwem jest także to, że osobę biorącą czynny udział w medytacji Labiryntu nazywa się tutaj widzem. Nie zapominajmy, że cieleśnie myślący apostoł Piotr też miał dobre intencje, ale Jezus zganił jego cielesne wyobrażenia na temat drogi Pańskiej, słowami:
Powyższy fragment mówi bardzo wyraźnie, że podążanie za Chrystusem nie polega na realizacji własnych marzeń, ale jest odwrotnością takiego myślenia, dlatego zaczyna się od wzięcia własnego krzyża, zaparcia się samego siebie i uśmiercania własnego ja. Z kolei każda obietnica, która mówi, że będziesz ważny, kochany, szanowany, bogaty, szczęśliwy i sam będziesz tworzyć historię, jest współczesnym odpowiednikiem kłamstwa z ogrodu Eden. Takimi obietnicami szatan sprowadził na manowce już wielu chrześcijan.
Labirynt jest starożytną okultystyczną techniką medytacyjną, stosowana do komunikowania się z własnym JA, taką samą jak: Tai Chi, Joga i wschodnie sztuki walki. Zagłębianie się w swoje wnętrze w celu rozpoznania własnej świadomości i odnalezienia własnego Ja praktykują wszystkie religie wschodu, aby poprzez proces rytualnego oczyszczenia i medytacji uwolnić się z koła reinkarnacji i zjednoczyć z hinduistyczną trójcą Trimurti - czyli z Brahmą (kontrolerem świata), Wisznu (boską postacią Kriszny i Ramy) i Sziwą (bogiem zniszczenia).
Labirynty pojawiają się w prawie wszystkich naukach tajemnych, a ich konstrukcja oparta jest na zasadach tzw świętej geometrii odzwierciedlającej świat wewnętrzny i zewnętrzny, służącej do łączenia ludzkiego umysłu ze światem duchów. W świecie okultyzmu, Labirynt jest uważany za archetyp transformacji prowadzącej na wyższy poziom duchowości.
Medytacja Labiryntu to również warsztaty (Alchemia labiryntu), które poza medytacją Labiryntu obejmują ceremonie okultystyczne i rytuały, odosobnienia medytacyjne, jogę kundalini i inne techniki medytacyjne jak Rekoding odcisku limbicznego czy tzw. Mapy marzeń, które odprawia się w nowie księżyca lub na początku roku. W każdą pierwszą sobotę maja, środowiska mistyków i wyznawcy ideologii New Age obchodzą też Światowy Dzień Labiryntu, podczas którego medytują Labirynt, aby wytworzyć falę pozytywnej energii, światła i miłości, dla dobra matki ziemi i całej ludzkości.
Wyznawcy New Age wierzą, że środek Labiryntu istnieje równolegle w świecie widzialnym, jak i niewidzialnym, dlatego prawie zawsze można tam dostrzec symbolikę odrodzeniową. Może to być Minotaur, Tezeusz walczący z Minotaurem, drzewo, fontanna, słońce, kobieta lub nawet krzyż. Że Labirynt uzdrawia, wzmacnia intuicję, wycisza umysł i pozwala osiągnąć wewnętrzne skupienie, bo symbolizuje proces duchowej śmierci i odrodzenia.
Medytacja Labirynt jako święta ścieżka rozwoju osobistego jest podróżą do własnego wnętrza, aby poprzez ufanie własnej prawdzie osiągnąć mądrość i uzdrowienie wewnętrzne. Labirynt to model świętej przestrzeni, wykraczającej poza każdy światopogląd, religię i tradycję. Medytację labiryntu może praktykować każdy, kto chce doświadczać samego siebie w sferze umysłu, ciała i ducha. Medytacja labiryntu jest przeznaczona dla ludzi otwartych o różnym światopoglądzie, osób różnych wyznań jak i ateistów.
Labirynt został też zaadoptowany przez średniowiecznych mistyków katolickich. Największy labirynt znajduje się w katedrze Notre Dame (fr. Nasza Pani), w mieście Chartres we Francji, który symbolizował niebezpieczną podróż do ziemi świętej, kontrolowanej wówczas przez muzułmanów, w celu przebycia drogi męki Pańskiej. Gdy katolik przeszedł labirynt wizualizując w swojej wyobraźni cierpienia Chrystusa, to otrzymywał taki sam odpust (który miał skrócić jego cierpienia w czyśćcu), jak ci, którzy odbyli rzeczywistą pielgrzymkę do ziemi świętej. Z kolei w naszych czasach, tę samą praktykę zaczęli powielać liderzy Emerging Church (zob. Nowopowstający Kościół) i odstępczy pastorzy, w formie spaceru modlitewnego, będącego kopią praktyk z Chartres.
(Cytat) Ścieżka Labiryntu symbolizuje węża, który zabiera nasze ego coraz głębiej do naszego centrum oświecenia symbolizowanego przez kwiat lotosu. To narzędzie, które daje nam wiedzę o nas samych i otwiera nasze wewnętrzne źródło mądrości i kreatywności. Ścieżka labiryntu prowadzi do jądra naszej istoty i pozwala wyłonić się wizji naszego Ja. To droga do wewnątrz siebie, która oczyszcza nasz umysł z myśli, wspomnień, oczekiwań i sądów; otwiera serce i przygotowuje na to, co możemy otrzymać. Droga powrotna pozwala zintegrować się z doświadczeniem duchowym i wrócić do świata zewnętrznego. To ścieżka rozpoznania transcendentnego centrum własnego Ja, która odtwarza mistyczną reintegrację cienia z psyche. To zjednoczenie tego co jest na niebie i na ziemi z boskością.
Medytacja labiryntu - tak jak Joga kundalini - jest drogą, w którą jest wpisana hinduistyczna droga węża.
Labirynt jest starożytną wschodnią medytacją w ruchu. Medytacją w ruchu jest również Taj Chi i walki wschodu.
Ścieżka labiryntu jest podróżą do własnego wnętrza, do jądra naszej istoty, by wyłonić się wizji własnego Ja. Nie jest to więc modlitwa do Boga, ani szukanie woli Boga, ani uśmiercanie własnego Ja, tylko szukanie własnego Ja. Człowiek zaczyna wtedy działać według okultystycznego założenia: ''Bądź wola moja''.
Labirynt otwiera dostęp do wewnętrznego źródła mądrości i kreatywności, oraz uczy ufać własnej prawdzie. Mamy tutaj wpisane dwa okultystyczne założenia, typowe również dla religii wschodu. (1) Że to człowiek jest źródłem mądrości i kreatywności, a nie Bóg. (2) Że nie ma prawdy absolutnej, bo każdy człowiek ma własną prawdę.
Jest to proces śmierci i odradzania. Ten termin w okultyzmie też oznacza inicjację duchową, a w Hinduizmie odnosi się do wiary w reinkarnację i prawo karmy, które mówi, że człowiek po śmierci odradza się w innym wcieleniu. Dlatego Labirynt zakłada wgląd w przeszłość danej osoby i możliwość oczyszczenia jej z negatywnych wspomnień, lęków, oczekiwań i sądów, aby w następnym wcieleniu powstać w wyższej formie lub wyzwolić się z błędnego ''koła karmy'' i złączyć z Brahmą.
Labirynt oczyszcza ludzki umysł z myśli, wspomnień, oczekiwań i sądów; otwiera serce i przygotowuje na to, co możemy otrzymać. Życie każdego odrodzonego chrześcijanina jest pełne doświadczeń, wniosków, bolesnych wspomnień i oczekiwania na sprawiedliwy sąd Boży. A tutaj czytamy, że Labirynt cie z tego oczyści i w zamian otworzy cię na jakąś inną duchowość, od której można coś otrzymać.
Droga powrotna pozwala zintegrować doświadczenie duchowe i wrócić do świata zewnętrznego. Tutaj z kolei można zauważyć, że jest to metoda wchodzenia i wychodzenia w nieokreślony świat duchowy, czyli to samo co szamański trans czy wizualizacja tzw Labolatorium w metodzie Silvy.
Odtwarza mistyczną reintegrację cienia z psyche. Czyli przywraca ludzki umysł do jakiegoś wcześniejszego stanu.
Energia labiryntu potęguje projekcję naszych marzeń. Bóg nazywa ludzkie marzenia pożądliwościami, więc labirynt potęguje ludzkie pożądliwości.
Poprzez labirynt można rozpoznać iluzje niszczące nasze marzenia. W świetle tego założenia, nauka Chrystusa o braniu własnego krzyża i zapieraniu się samego siebie, będąca kluczem do zbawienia, staje się tutaj ''iluzjami niszczącymi nasze marzenia''. Podczas gdy Biblia uczy, że mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych którzy giną (1Kor 1:18).
Labirynt jest jedną z wielu okultystycznych dróg mających doprowadzić człowieka do boskości, ponieważ wyznawcy New Age wierzą, że człowiek może się stać bogiem, jeśli posiądzie tajemny klucz poznania. W świetle nauki biblijnej jest to akceptacja kłamstwa z ogrodu Eden, które mówi, że jeśli zjesz z drzewa poznania, to będziesz jak Bóg. Jest to więc kolejna diabelska pułapka, która ma doprowadzić do upadku dzieci Boże zmierzające do ziemi obiecanej. Taka sytuacja miała miejsce podczas wędrówki Izraelitów do ziemi obiecanej. Wtedy prorok Bileam zdradził królowi Moabu, jak doprowadzić do sytuacji, w której Bóg sam odwróci się od swojego ludu (4Moj 31:8 i 16). Zginęło wtedy 25 tysięcy Izraelskich optymistów, którzy wzięli udział w ucztach na cześć bożka z doliny Peor, pomimo tego, że Bóg ich wcześniej ostrzegł przed skutkami bałwochwalstwa.
Bóg przypominał to Izraelitom jeszcze wiele lat po wyjściu z Egiptu.
Dokładnie to samo mówi w Nowym Testamencie do odrodzonych chrześcijan:
Konsekwencje takich praktyk mogą być takie same, jak skutki korzystania z usług szamanów lub wróżek. Skutkiem angażowania się w praktyki okultystyczne (nawet nieświadomego!), zawsze będzie utrata Bożego pokoju, obsesyjne dążenie do własnych celów, chciwość, rywalizacja, niepokoje, lęki, natrętne i obsesyjne myśli, trudności w modlitwie, oraz czytaniu i rozumieniu Biblii, niechęć do osób myślących biblijnie, natrętne myśli i głosy, nie biblijne wizje, opresje demoniczne jak duszenia, anoreksje czy depresje, silny pociąg do używek, manie samobójcze, obsesje i dewiacje seksualne, choroby psychiczne, powtarzające się upadki, rozbite małżeństwa, rozpad osobowości lub jakieś inne niezrozumiałe zdarzenia w domu osób zaangażowanych w takie działania. Dlatego stanowczo przestrzegamy przed uczestnictwem w tego rodzaju praktykach, a w szczególności w zwiedzionych zborach, w których ślepi prowadzą ślepych. Jak nie istnieje chrześcijańska wersja tarota i czarów, tak samo nie istnieje chrześcijańska wersja Labiryntu, który zawsze był, jest i będzie okultystyczną praktyką duchową, nawet wtedy, jeśli ktoś opakuje go w terminologię biblijną.
BIBLIJNA ANALIZA LABIRYNTU (wersja angielska)
Link do oryginalnej wersji labiryntu
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
wyświetl autora ⇒ | ||
wyświetl temat ⇒ |
wg DATY | KLIKAJĄC NA TEN NAPIS WYŚWIETLISZ TYTUŁY wg ALFABETU | wg AUTORA |
---|